משטרת ישראל הגישה כתב אישום בעקבות תאונת דרכים, רישיון הנהיגה שלך בסכנה? אתה עומד בפני עונשים משמעותיים? יש פיתרון זמין ומקצועי לבעיה: חוות דעת מומחה של בוחן תנועה יכולה להיות הדבר שיציל אותך! חובב טיולי השטח המאתגרים מגלה מסודות המקצוע.

הפורום הפלילי הוא התקווה של כל מי שנקלע להליך משפטי בתחום תאונות הדרכים, ויסייע לך אגב בחינת תיק האירוע ומתן חוות דעת מומחה מטעם ההגנה.

מה כוחה של חוות דעת מומחה מטעם ההגנה?

קיימת חשיבות רבה מאד בשעה שמומחה הגנה בודק את טענות המשטרה נוכח כתב אישום כנגד מעורב בתאונה מאחר וייתכנו זוויות נוספות באמצעותן ניתן לבחון אירוע ולעיתים אותו נאשם כלל אינו מודע לחפותו ושבויי בקונספט שהביאו לפניו ובתוך כך מקבל אחריות כשאינו אשם כלל, זאת ועוד לא מעט אנשים שמכבדים את החוק ומאמינים במערכות האכיפה מחד אינם מודעים לכך שגורם מוסמך יכול וישקף מצב אליו נקלעו באופן שימזער את הנזק או אף יביא לזיכויי מוחלט.

חוות דעת מומחה מטעם ההגנה לא פעם הפריכה לחלוטין את טענות המשטרה והביאה בפניי בית המשפט כלים שיצרו מציאות שונה מזאת שנטענה בפניו וגרמו לזיכויי.

חוות דעתך יכולה להשפיע ולסתור את טענות כתב האישום?

לא אחת מובאות בפניי בית המשפט ראיות אשר עין מקצועית תדע לסתור אותן או לחילופין להציג דרכים נוספות לחקר האמת מחד, ומאידך בשל מגבלות זמן, כוח אדם, אמצעים וכו' כתב אישום לא יהיה מושלם, ומעורבותו של מומחה חיצוני תאפשר הגנה טובה יותר לנאשם.

באילו תחומים ניתנת חוות דעת?

חוות הדעת ניתנות בעיקר לעניין תאונות דרכים, אך לא רק אלא גם בעניין תיקי שיכרות, פסילת רישיון ודוחות תנועה.

מה האופן בחינת המקרה וטיפול בחוות הדעת?

ראשית צריך לעבור ולבחון חומר הקשור למקרה (חומר החקירה, כתב האישום וכדומה), במקרה של אירוע תאונה יש חשיבות גדולה לבקר באתר התאונה, לחבור למעורבים באתר התאונה ולשמוע עדותם בשנית על אף שנמסרה שכן בשעת האירוע עלול לחץ נפשי לגרום לטעויות.
בשלב הבא יש לחוות דעת בעניין ובמידת הצורך לצרף חוות דעת מקצועיות של גורמים מקצועיים נוגעים על מנת לסייע לחקר האמת. השלב האחרון יהא ליווי התיק ומתן חוות דעת בבית משפט.

מה הכי חשוב בעבודתו של חוקר ובוחן התנועה?

הכי חשוב מבחינתינו לעשות עבודה באופן מקצועי ביותר, תוך דגש על מינימום זמן, תוך מתן שירות הולם וליווי עורך הדין לאורך כל הדרך.