במסגרת בדיקת מעבדת קול מתבצעות בדיקות שונות וניתנים שירותים כגון: השוואת קול, השוואת דוברים, הקלטות, סינון רעשים, מכשור שמע, ווידאו. במקרים רבים נחשדים חשודים כי קולם הוא זה שנשמע בהקלטה אל אף כי זה לא נכון.

כמו כן, במקרים רבים מגישים הקלטות וידאו/ אודיו לבתי משפט אשר "בושלו". למעשה מדובר בהקלטה שנערכה בעזרת תוכנות מחשב פשוטות הניתנות להורדה בחינם באינטרנט. בכדי להוריד תוכנה אין צורך בידע טכני נרחב, מדובר בפעולה פשוטה מאוד, המאפשרת להשמיט קטעים קצרים או ארוכים, לשנות את תוכן השיחה, ולהציג את ה"ראייה" בדרך שקרית.

זוהי למעשה עבירה פלילית – המוגדרת בידוי ראיות!

באמצעות המומחים של "הפורום הפלילי" תבוצע בדיקת זיהוי והשוואת דובר. הבדיקות נעשות בטכנולוגיות מתקדמות, הן על ידי ספקטוגרף והן על ידי טכנולוגיות מנוע זיהוי דובר וחתימה קולית. במעבדה משתמשים בטכנולוגיות מהמתקדמות בעולם, בדיקה מסוג זה הינה מורכבת ודורשת מומחיות וניסיון רב.

הבדיקות באמצעות "הפורום הפלילי" נערכות במעבדת קול מוסמכת, והמומחים הינם בעלי דיפלומה בהנדסת אלקטרוניקה (התמחות בקול). המומחים הינם בעלי ניסיון רב בתחום ומספקים חוות דעת מומחה באופן שוטף לבתי משפט בתחום ואף מתמנים על ידי בתי משפט לספק חוות דעת בתחום זיהוי הקול והשוואת דובר.